Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Citronové kuře
(vde)
recept číslo: 60
kurecitr.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

400 g kuřecího masa
4 lžíce oleje
2 lžíce kečupu
1 lžíce červeného vína
1 lžíce sojové omáčky
1 lžíce cukru
1 citrón
50 g čínského zelí
2 rajčata
1 lžíce škrobu
1 lžíčka hladké mouky
ocet
pepř
sůl

 

Postup

Kuřecí prsa opláchneme, osušíme a nakrájíme na plátky. Každý plátek mírně osolíme a opepříme. V misce smícháme šťávu z půlky citronu, lžičku červeného vína, lžíci máčeného škrobu a lžičku hladké mouky a s touto marinádou smícháme maso a odložíme asi na 20 minut do chladna. Zatím si nakrájíme na nudličky čínské zelí a rajčata a citron na plátky - vše použijeme na závěr na ozdobení masa. Na pánvi si rozpálíme olej, do něj vložíme připravené maso a promícháme. Asi po 2 až 3 minutách zastříkneme kečupem, sojovou omáčkou, ochutíme octem a cukrem. Promícháme a ještě krátce opékáme. Na talíři maso ozdobíme připraveným čínským zelím, rajčaty a kolečky citronu. Jako přílohu použijeme samozřejmě rýži.

Upozornění: Tato dávka většinou pro 4 jedlíky nestačí, protože se tam vyskytuje kečup, jde o jedno z oblíbených jídel mladé generace.

Názory čtenárů

Tento recept je již asi patnáctý stejný na netu. Jediné co je mi divné že klidně ,,někdo,, recept opíše,uveřejní a při tom mu vůbec nevadí že je v rozpisu vejce - které ale vůbec nikam nepatří.
soumen2 dne 9.7.2013 05:14:28

dne 3.2.2001
Paráda !!!!!!
Blanka dne 6.1.2001
Chybí zde surovina v Browse.Nevím proč.
Bimbo dne 25.10.2000
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".