Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo

NÁPOVĚDA

napovedaJak se orientovat na stránkách České hospodyňky?

Úvod

Na stránkách České hospodyňky najdete především recepty na vaření a pečení, ale také články vztahující se k běžným stránkám života jedné české hospodyňky. Základem receptů na těchto stránkách je rodinná sbírka receptů pro běžné domácí vaření a pečení. Jde převážně o recepty prověřené praxí a vycházející z běžných a každému dostupných surovin. Podrobné postupy s řadou praktických poznámek a většinou i s fotografií umožňují zvádnout přípravu jídla i kuchařským začátečníkům, jsou ale také inspirací i pro pokročilé a neustále experimentující. Recepty postupně přibývají, a to zejména na základě osobní zkušenosti s přípravou nového jídla nebo moučníku.

Navigace

Na levé části úvodní stránky je k dispozici základní nabídka umožňující pohyb po stránkách České hospodyňky. Na pravé straně je kromě tého nápovědy možnost otevřít Fórum České hospodyňky a také kontakt na autory těchto stránek

Recepty

Po kliknutí na text Recepty se zobrazí jedenáct malých obrázků, z nichž každý charakterizuje určitou kategorii receptů. Po poklepání na konkrétní obrázek získáte seznam receptů zařazených do příslušné kategorie. Recepty jsou primárně setříděny podle počtu bodů, které jim udělili návštěvníci těchto stránek. Pokud Vám toto třídění nevyhovuje, můžete ho změnit výběrem jiného třídění. Praktické je například třídění podle skupiny receptů v rámci jedné kategorie. Například v kategorii Maso lze nastavit seřazení receptů po skupinách (např. vepřové maso, hovězí maso, drůbeží maso). Ze seznamu receptů je zřejmý nejen název receptu, ale také skupina, do které je recept zařazen, zkratka autora receptu, hlavní surovina, počet bodů přidělených receptu a případně značka pro fotografii. Po poklepání na řádek seznamu se dostanete k obsahu receptu. Pokud je součástí receptu fotografie, je možné ji poklepáním na ni zvětšit. Každému receptu, který se Vám líbí, můžete přidat bod poklepáním na ikonku „Boduj“ pod fotografií. Recept můžete zaslat e-mailem na jakoukoliv adresu, nebo si můžete recept vytisknout. Máte-li k nějakému receptu připomínku, dotaz či jakýkoliv názor, je Vám k dispozici formulář, kam můžete zapsat jakýkoliv (slušný) text vztahující se k receptu. Názory nejsou moderované, objeví se u receptu prakticky okamžitě a mohu si je číst i další návštěvníci stránek. V případě, že text porušuje normy slušnosti, je administrátorem smazán.

Novinky

Poklepáním na text Novinka se Vám zobrazí seznam 10-ti receptů, které byly do databáze přidány jako poslední. Tato nabídka je využívána zejména stálými návštěvníky těchto stránek, které zajímá hlavně to, co je zase nového.

Nejoblíbenější recepty

Nejoblíbenější recepty nabízejí další dva pohledy do databáze receptů. Jednak je to seznam nejčenějších receptů za posledních 7 dní. Tento seznam velmi dobře signalizuje, o co mají návštěvníci zájem v posledních dnech. O dlouhodobé oblibě vypovídá 15 nejoblíbenějších receptů, výběr receptů do této skupiny je závislý na počtu udělených bodů. Kdo je zvědavý na poslední komentáře návštěvníků k některým receptům, může poklepat na text Názory.

Hledání

Nejčastěji používají návštěvníci stránek funkci Hledání. Do formuláře pro vyhledávání je třeba zadat podmínky hledání – stačí vyplnit jedno nebo několik nabízených polí a poté stisknout tlačítko Hledat. Výsledkem je seznam receptů, které splňují zadané podmínky.

Menu

V nabídce Menu si můžete vybrat z několika tematicky zaměřených menu, které je určeno vždy pro dva víkendové dny. A když už jste unaveni z nekonečného pročítání receptů, můžete se ponořit do některého z našich Článků.

Fórum

Fórum umožňuje zaregistrovaným návštěvníkům diskutovat na různá témata.

Moje Recepty

Moje Recepty je funkce přístupná pouze zaregistrovaným návštěvníkům České hospodyňky. Umožňuje vytvořit si vlastní výběr oblíbených receptů. Registrace je možná na dvou místech - buď na Fóru nebo na úvodní stránce České hospodyňky pomocí odkazu Přihlásit. Pokuď jste se již zaregistrovali pro přístup do Fóra, nemusíte se znovu registrovat. V opačném případě použijte volbu Registrace a vyplňte registrační formulář. Po přihlášení se vám objeví v levém menu nová nabídka "Moje recepty". Zařazení receptu do skupiny "Moje Recepty" se provede pomocí kliknutí na ikonu "Moje" v detailu receptu. Stejným způsobem se provede vyřazení receptu ze skupiny "Moje recepty".

Anketa

Občas se můžete na našich stránkách zapojit i do Ankety.........