Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Mleté řízky
(vde)
recept číslo: 769
mletriz.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

600 g mletého masa (vepřové, hovězí)
strouhanka ze 2 rohlíků
5 lžic mléka
1 vejce
sůl
mletý pepř
mletá paprika
2 lžíce hladké mouky
olej na smažení

4 papriky
100 g slaniny
4 lžíce zakysané smetany
3 lžíce kečupu
 

Postup

Strouhanku dáme do misky a zalijeme mlékem - necháme dobře vsáknout. Potom přidáme mleté maso, vejce, sůl, pepř, papriku a dvě lžíce hladké mouky. Rukama dobře propracujeme, aby vznikla stejnoměrná hladká masová směs. Rukama tvoříme nejdříve větší kuličku a z ní plochý mletý řízek. Ruce si občas namáčíme ve vodě, povrch řízků je potom hladší. Takto připravené řízky opečeme po obou stranách na tuku. Nesmažíme příliš zprudka, řízek dvakrát i vícekrát obrátíme a dbáme, aby se dobře propekl a na povrchu nepřipálil. Osmažené řízky vyjmeme a dáme stranou. V kastrolu si necháme rozpustit na kostičky nakrájenou slaninu, tu zalijeme 200 ml vody nebo vývaru, promícháme, přidáme osmažené vepřové řízky a necháme pod pokličkou dusit. Zatím si očistíme papriky (nejlépe, když jsou různobarevné) a nakrájíme na proužky. Ke konci dušení je přidáme do omáčky spolu s kečupem a promícháme. Necháme provařit. Nakonec postupně zamícháme zakysanou smetanu. Ochutnáme a případně přisolíme. Podáváme s bramborem.
Poznámka: Toto masové jídlo chutná i menším dětem. Místo papriky lze také použít mrkev nakrájenou na kostičky a zelený hrášek, nebo kombinaci papriky a cukety nakrájené na proužky.

Názory čtenárů

Tak řízečky jsem dělala v sobotu k obědu a zbyly ještě k večeři. Musím říci, že večer byly snad ještě lepší ohřívané. Chutnalo nám.
Jana H. dne 3.4.2006
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".