Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Krůtí stehno ala bažant
(vde)
recept číslo: 2794
krubaz.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

1 menší krůtí stehno
3 cibule
4 stroužky česneku
150 g anglické slaniny
sůl
tymián
4 celé kuličky pepře
2 kuličky nového koření
1 bobkový list
200 ml bílého vína
olej
 

Postup

Krůtí stehno je lepší mít bez kosti, snadněji se upeče. S přípravou začínáme asi s dvouhodinovým předstihem, protože pečení či spíše dušení je pozvolné a trvá i více než hodinu (záleží na stáří a kvalitě masa).
Krůtí stehno opláchneme, osušíme papírovou utěrkou a osolíme. Oloupeme si cibuli a česnek a obojí hrubě nakrájíme. Na proužky nakrájíme také anglickou slaninu. Všechny nakrájené suroviny rozprostřeme na dno pekáče. Krůtí stehno opečeme na pánvi na rozpáleném tuku po všech stranách, aby se maso zatáhlo. Přemístíme ho do pekáče. Posypeme dost tymiánem a přidáme další koření. Na pánev s výpekem vlijeme víno, promícháme s výpekem, necháme chvíli povařit a potom vlijeme na maso do pekáče.
Pečeme v troubě při teplotě asi 160 st. C, občas kontrolujeme, maso poléváme šťávou a podle potřeby podlijeme teplou vodou nebo vývarem. Když je maso měkké, vyjmeme z trouby, necháme trochu odpočinout, nakrájíme na plátky a podáváme.
Vhodnou přílohou je rýže, na fotografii je tříbarevná rýže (vhledem ke svému složení s různých druhů rýže se vaří trochu déle, než běžná rýže).
Toto jídlo je vhodné doplnit jednoduchým zelenínovým salátem (třeba okurkovým, hlávkovým, rajčatovým).

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".