Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Dort s cappucinem a mandarinkami*
(vde)
recept číslo: 223
dortcapu.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

Těsto:
125 g másla (tuku)
120 g cukru
špetka soli
pomerančové aroma
2 vejce
250 g polohrubé mouky
100 ml mléka
lžička kypřicího prášku

Náplň:
450 ml mandarinkového kompotu
250 g smetany ke šlehání
1 ztužovač šlehačky
1 vanilkový cukr
2 lžíce rozpustné kávy cappuccino

Ozdobení:
Čokoládová poleva
Lístky máty

 

Postup

Cukr, tuk (Heru) sůl a pomerančovou příchuť ušleháme do pěny. Postupně vmícháme do těsta vejce. Polohrubou mouku smísíme s kypřícím práškem a střídavě vmícháváme do těsta s vlažným mlékem. Dortovou rozkládací formu (průměr 26 cm) si vymastíme tukem a vysypeme hrubou moukou. Těsto do ní naplníme a pečlivě rovnoměrně rozetřeme. Pečeme asi 35 minut v troubě předehřáté na 175 stupňů. Hotový dortový korpus necháme vychladnout a vyjmeme z dortové formy.
Přes sítko oddělíme šťávu s mandarinkového kompotu. Smetanu ke šlehání ušleháme co nejvíce do tuha s vanilkovým cukrem a ztužovačem šlehačky a cappuccinem. Touto směsí potřeme vychlazený korpus, lžící na něm vytlačíme ozdobné dolíčky. Na okraj dortu a do středu dortu poklademe dílky kompotovaných mandarinek a ozdobíme mátovými lístky. Rozehřejeme si rozpustnou čokoládovou polevu a odstřiženým rohem děláme čokoládové ozdobné čárky přes mandarinky tak, aby dosahovaly až na svislý okraj dortu.
Poznámka: Rozpustná káva cappuccino se prodává i po jednotlivých porcích - nemusíte kupovat celé velké balení. Nemáte-li mátové lístky, lze použít místo nich kiwi, oloupat a ostrým nožem nakrájet na malé kousky. Dobře doplní svou zelenou barvou bílo-oražovo-hnědou barevnou kombinaci na dortu.

?

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".