Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Arabské placky se sekaným řízkem
(vde)
recept číslo: 221
araplap.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

5 arabských placek
1 zelená paprika
2 červené feferonky
1 cibule
600 g mletého masa
3 lžíce kukuřice
sůl
pepř
1 lžička sladké papriky
2 lžíce oleje
2 rajčata
strouhanka
1/2 salátové okurky
zelená petrželka
grilovací omáčka
 

Postup

Papriku a feferonky očistíme, omyjeme, oloupeme cibuli a vše nakrájíme na kostičky. Petrželku omyjeme, necháme okapat a drobně nasekáme. Nakrájenou zeleninu vmícháme do mletého masa, přidáme 2 lžíce sterilované (nebo vařené) kukuřice, vejce, strouhanku, sůl, papriku a pepř. Ze směsi vytvarujeme 5 plochých řízků. Řízky smažíme po obou stranách na oleji na pánvi nebo je můžeme i grilovat (v tom případě je olejem potřeme). Arabské placky téměř přepůlíme - vytvoříme cosi jako kapsu, do které můžeme vložit sekaný řízek a oblohu. Rajčata omyjeme a nakrájíme na plátky, také salátovou okurku omyjeme a nakrájíme na tenké plátky. Poklademe jimi placku, přidáme řízek a pokapeme ho grilovací omáčkou.
Poznámka: Arabské placky se dají koupit samozřejmě hotové (prodávají se v balení po 5-ti kusech). Také grilovacích omáček je poměrně velký výběr, lze samozřejmě použít i kečup.
Poznámka 2:
Můžete postupovat i tak, že si sekané řízky připravíte předem. Potom můžete přípravu jídla obměnit tak, že sekaný řízek vložíte do nakrojené arabské placky, zapečete v mikrovlnné troubě, přidáte rajčata, papriky a grilovací omáčku (kečup).

?

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".