Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Perníčky*
(jto)
recept číslo: 19
pernicky.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit
Funkce "Moje Recepty" je dostupná pouze zaregistrovaným uživatelům. Nápověda

Suroviny

650 g hladké mouky
200 g cukru moučky
150 g medu
3 vejce
70 g másla
1,5 lžičky jedlé sody
1,5 lžičky perníkového mletého koření (skořice, anýz, fenykl, hřebíček, badyán)
1 vejce na potření UPEČENÝCH perníčků
Poleva na zdobení: 2 bílky 240 g moučkového cukru 4 kapky citronové šťávy
 

Postup

Všechny suroviny kromě posledního vejce na potření smícháme v míse a rukama vypracujeme hladké těsto. Je nutné jej nechat minimálně 15 minut odpočinout. Z těsta vyválíme na pomoučeném vále placku o síle asi 2-3 mm a vykrajujeme tvořítky na cukroví různé tvary. Pečící plech vytřeme mastným papírem (obal od másla nebo jiného tuku). Na plech dáváme perníčky kousek od sebe, protože se při pečení trochu zvětší. Pečeme asi při 170 C. Jakmile perníčky začnou růžovět na okrajích, vyndáme je i s plechem z trouby a ještě na plechu a horké je potíráme rozšlehaným vajíčkem - udělá se tak na nich lesklá a pěkná glazura.
Teprve po zaschnutí se sundáváme s plechu. Příprava polevy na zdobení - výše uvedené suroviny třeme vařečkou, až vznikne hustá hmota. Hustota hmoty je velmi důležitá, pokud není správná zdobení se roztéká a není pěkné. Pomůckou při zdobení je papírový kornout, který vyrobíme stočením běžného papíru formátu A5. Do kornoutu naplníme část polevy (asi 2 -3 polévkové lžíce), kornout nahoře dobře uzavřeme a polevu nanášíme na perníčky spodním malým otvorem kornoutu.

Názory čtenárů

sou perfekne a krasne mohli biste dat taky recept dekuji nashleč
lachnerova dne 11.11.2010 18:36:50
Velice dobré,měkké jsou hned po upečení.jen poleva v sáčku se mi neosvědčila.Je to vlastně bílá čokoláda.Po ochutnání jsem zvolila na zdobení bílkovou polevu s citronem.
Jarča. dne 11.12.2006
S rozkrojeným jablkem!Pustí vlhkost a čas od času jablko vyměnit.Když jsem bydlela v paneláku,byl to jediný způsob,jak mít dobře uleželé cukroví.
evais dne 26.11.2006
Když jsem pekla,nechtělo se mi zdobit polevou v kornoutku.Koupila jsem bílou čoko polevu-rozehřála dle návodu-odstřihla růžek a zdobení šlo krásně a vypadalo to i chutnalo skvěle!!Známá tvrdí,že když se perníčky uloží společně s jablkem,jsou ke konzumaci dříve!!!!Li
dne 3.10.2006
Nedoporučuju skladovat perníčky v papírových krabicích, nejlepší jsou plechové (např. dózy od sušenek), nebo si ty papírové dobře obalím alobalem a uschovám někde v chladu, kde není příliš suchý vzduch. Mám je pak měkké, kdykoli si vzpomenu.
Monika dne 15.3.2004
Začínám je péci začátkem prosince jako první vánoční cukroví. Ovšem nejlepší jsou na Nový rok, takže dle mého odhadu potřebují asi 3 až 4 týdny uležet. Nejlepší to je v papírové krabici v chladném prostředí. Zdobit se mohou jak předem, těsně před vánocemi nebývá už tolik času.
Česká hospodyňka dne 13.10.2003
Lenka se ptá asi proto,aby věděla, kdy má začít s pečením, když chce perníčky měkké na vánoce.Já bych taky ráda věděla,jak dlouho se musí nechat tyto perníčky uležet.A nadávky sem nepatří.
Linda dne 12.10.2003
Dost dlouho. Až změknou, ty huso!
xxx dne 15.12.2002

dne 12.12.2002

dne 6.12.2002
jak dlouho se musí perníčky nechat uležet.
lenka dne 4.12.2002
vypadá to moc pěkně
vlasta dne 19.10.2000
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".