Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Šátečkové koláče
(Zdv)
recept číslo: 1831
satekol.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

750 g polohrubé mouky
1,5 lžíce cukru krupice
3 žloutky
1 lžička soli
350 g másla (Hery)
70 g droždí
250 ml mléka
 

Postup

Nejdříve si rozpustíme tuk a necháme ho zchladnout. Droždí rozmícháme s cukrem, přídáme trochu vlahého mléka a lžíci mouky, promícháme a necháme vykynout. Kvásek nalijeme do mouky promíchané se solí, přidáme žloutky a vlahý tuk a vařečkou vypracujeme těsto. Necháme ho v teple asi 10 minut odpočinout a zatím se věnujeme přípravě náplně.

Náplň lze použít makovou, tvarohovou či povidlovou. Všechny náplně můžeme ochutit rumem nebo nastrouhanou citrónovou kůrou. Připravíme si je do zdobícího sáčku.

Těsto rozválíme na pomoučeném vále a nakrájíme na čtverce o velikosti asi 4 x 4 cm. Na každý kousek dáme kupičku náplně, rohy těsta pevně spojíme a přeneseme na plech vytřený tukem. Pečeme ve středně vyhřáté troubě do růžova. Upečené sesypeme na utěrku, kde nasypeme vanilkový a moučkový cukr, zataháme za rohy a koláče se krásně pocukrují.

Nejlépe chutnají ještě vlahé. Poznámka: Z uvedeného množství jsou 2 velké plechy koláčů, jsou výborné, ale pokud chcete menší množství, uberte jednu třetinu váhy uvedených surovin. Těsta je potom méně a lépe se vypracuje.

Názory čtenárů

Opravdu jsou rychlé a velice dobré.Z celé dávky jsem jich měla 46.Dávala jsem tvaroh a jablečnou marmeládu.
Jarča. dne 19.10.2006
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".