Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Šlehačkový dort s meruňkami
(vde)
recept číslo: 165
medort.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

6 vajec
špetka soli
250 g krystalového cukru
120 g Solamylu
90 g polohrubé mouky
2 velké sklenice meruňkového kompotu
100 g želírovacího cukru
200 g vlašských ořechů
500 ml šlehačky
1 balíček vanilkového cukru

 

Postup

Z bílků a soli ušleháme sníh. Potom přisypáváme krystalový cukr a ušleháme zcela pevný sníh. Opatrně do něj vmícháme žloutky a mouku smíchanou se Solamylem. Připravíme si dvě dortové formy, vymažeme je tukem a vysypeme hrubou moukou. Těsto rozdělíme do obou forem a pečeme je v troubě při 175 stupních asi 25 minut.
Meruňkový kompot necháme odkapat na sítu, polovinu pěkných nepoškozených půlek meruněk dáme stranou a necháme na zdobení povrchu dortu. Zbývající meruňky rozmixujeme, smícháme s želírovacím cukrem, zahříváme a asi 4 minuty povaříme. Z ořechů také vybereme pěkné na zdobení povrchu dortu, zbytek na jemno rozsekáme. Šlehačku ušleháme s vanilkovým cukrem.
Upečené (zcela vychladlé) piškotové korpusy rozdělíme na poloviny, každý díl potřeme ovocným pyré (také již vychlazeným) a šlehačkou a posypeme sekanými ořechy. Díly klademe na sebe. Poslední díl na povrchu potřeme šlehačkou, poklademe půlkami meruněk a ozdobíme půlkami ořechů nebo hrubě nasekanými ořechy.
Výhodou tohoto dortu je to, že je možné si korpusy a pyré připravit den předem. Máme-li hustší meruňkový džem, lze jím také nahradit poměrně pracnější přípravu meruňkového pyré.

?

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".