Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Mramorová bábovka
(vde)
recept číslo: 1586
mramo.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

3 vejce
150 g cukru krupice
1 vanilkový cukr
100 ml oleje
100 ml vody
1 lžíce citronové šťávy
300 g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 lžíce kakaa
1 lžička instantní kávy
2 lžíce rumu
3 lžíce meruňkového džemu
 

Postup

Ve vyšší nádobě ušleháme žloutky, cukr, vanilkový cukr a olej. Potom přilijeme vlažnou vodu a citronovou šťávu, přidáme mouku promíchanou s práškem do pečiva a nakonec lehce přimícháme tuhý sníh ze tří bílků. Těsto rozdělíme na 3 části – do tří nádob. Do jedné části vmícháme kakao, kávu a rum, do druhé části zašleháme meruňkový džem a poslední část necháme světlou. Do tukem vytřené a moukou vysypané formy na bábovku nejdříve nalijeme světlé těsto, potom těsto s meruňkovou marmeládou a nakonec těsto tmavé. Poté vidličkou nebo špejlí těsto lehce spirálovitě projedeme, aby se barevná těsta mírně promísila. Doporučuji dodržet pořadí těst, protože díky tomuto pořadí se těsto nejlépe promísí a vznikne efektní mozaika.
Pečeme v troubě vyhřáté na 200 stupňů C. Když máme podezření, že by bábovka mohla být hotová, zapíchneme do ní špejli a po vyjmutí zjistíme, zda je suchá. Po vyjmutí bábovky z trouby ji necháme chvíli zchladnout a teprve potom ji vyklopíme. Pocukrujeme již až po vychladnutí.

Názory čtenárů

Bábovku jsem dělala,ale dala jsem tam 200ml oleje,200ml vody těsto pak bylo správně láčné,také jsem dala jahodovou marmeládu a bez instatní kávy,super!!!
Kopretinka dne 27.6.2010 12:43:33
Babovku jsem upekla a je dobra as na to ze je trochu sucha..mozna ze kdyby se pridalo mleko misto vody tak by babovka byla vlacnejsi..
Sonia dne 20.2.2010 09:14:03
Není nad dobrou bábovkü!
Ivča dne 3.2.2010 18:13:53
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".