Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Kuřecí závitky s pórkem
(vde)
recept číslo: 1492
porkur.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

4 ks větších kuřecích prsou
1 pórek včetně zelené části
150 g anglické slaniny
sůl
pepř
směs koření na kuře
olej
 

Postup

Kuřecí prsa opláchneme, osušíme a přes mikrotenový sáček či potravinářskou fólii rozklepeme na plátky. Každý plátek po obou stranách osolíme a opepříme. Plátky poklademe anglickou slaninou. Z pórku odstraníme vrchní vrstvu, odřízneme zaschlé části a opláchneme ho. Poté ho na jedné straně po délce nařízneme a spaříme asi minutu v horké vodě. Rozdělíme ho na jednotlivé vrstvy a jimi poklademe plátky masa. Každý plátek pevně zarolujeme do malé rolády a zavážeme nebo spojíme jehlami na plátky. Povrch posypeme směsí koření na kuře. Na pánvi rozpálíme olej a závitky rychle po všech stranách opečeme. Vložíme je do zapékací misky nebo pekáčku, podlijeme olejem z opékání, přikryjeme a pečeme v troubě do růžova.
Před podáváním nakrájíme závitky na šikmé řezy a podáváme je s opečenými či grilovanými rajčaty. Přílohu si zvolíme podle libosti – od vařené rýže až třeba po americké brambory.

Druhou variantou může být příprava tohoto jídla z jednoho celistvého plátu masa – například z kuřecích prsou nebo vepřové panenky. V tomto případě připravíme jednu pevně zavinutou roládu – spíše tenčí a delší. Tu ještě syrovou krájíme na plátky a každé kolečko rolády napíchneme na špejli. Samozřejmě vpich je v tom místě, kde je okraj masa, aby se roládová kolečka nerozsypala. Takto připravené ražniči posypeme kořením na kuře a opečeme na rozpáleném oleji. Nebo je můžeme posypat grilovacím kořením, potřít olejem a grilovat.

Poznámka: Je to lehké, méně kalorické jídlo.

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".