Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Vepřové v palačince
(vde)
recept číslo: 1177
mapalac.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

600 g vepřové kýty
sůl
mletý pepř
grilovací koření
chilli koření
worcesterská omáčka
olej
4 větší rajčata
1-2 zelené papriky
100 g uzeného eidamu

Na palačinky:
400 ml mléka
170 g hladké mouky
2 vejce
špetka soli

 

Postup

Vepřovou kýtu nakrájíme na plátky, jemně naklepeme a poté nakrájíme na nudličky velikosti malíčku. Maso vložíme do mísy, osolíme a okořeníme, pokapeme olejem a worcesterskou omáčkou. Promícháme a necháme v chladnu nejméně 4 hodiny marinovat.
Před vlastní přípravou jídla si nejdříve nakrájíme papriky na proužky a rajčata na osminky. Dále si nastrouháme sýr a připravíme zeleninu na oblohu (např. hlávkový salát). Ve šlehači si připravíme těsto na palačinky a s minimálním množstvím tuku (nejlépe na teflonové či jiné vhodné pánvi) upečeme větší palačinky. Z tohoto množství těsta vyjde asi 5 kusů palačinek. Ty uchováme v teple. Na stejné pánvi rozpálíme asi 2 lžíce oleje a rychle na něm orestujeme maso. Odložíme ho stranou a na stejné pánvi restujeme nakrájená rajčata a papriky. Nezapomeneme přisolit. Jakmile začnou papriky měknout a rajčata mírně pouštějí šťávu, vrátíme na pánev i maso a restujeme ještě chvíli společně. Masovou směs se zeleninou navršíme na palačinku, vydatně posypeme nastrouhaným uzeným sýrem, palačinku přehneme a talíř přizdobíme čerstvou zeleninou.
Poznámka:
Připravujete-li toto jídlo poprvé, dobře si práci zorganizujte. Palačinky, maso i zeleninu lze připravit na jedné pánvi, ale je nutné postupovat tak, aby jídlo bylo rovnoměrně teplé. Touto úpravou masa jistě překvapíte své strávníky.

Názory čtenárů

vyborna cut je to lahodny a sity moc dobry ochutnejte taky.BARCA
BARCA dne 26.2.2004
mouka do palacinek neprijde zadna?????
vera dne 5.5.2003
Ale ano, mouka tam přijde, jen jsem ji zapomněla napsat.
Česká hospodyňka dne 5.5.2003
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".