Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Jemný tvarohový koláč
(cas)
recept číslo: 782
ss.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

200 g hladké mouky
130 g másla
1 žloutek
1 lžíce citrónové šťávy
hladká mouka na vyválení těsta

Náplň:
300 g měkkého tvarohu
2 lžíce rozinek
3 vejce
100 g moučkového cukru
2 lžíce citrónové šťávy

 

Postup

Do mouky přidáme nasekané změklé máslo a žloutek a rychle vypracujeme hladké těsto, které necháme krátce vychladit (bude se nám s ním dále lépe pracovat). Potom je rozválíme na pomoučeném vále na kulatý plát ve velikosti koláčové formy (počítáme s tím, že těsto bude i na šikmých okrajích formy). Formu vytřeme tukem, těsto do ní za pomoci válečku přeneseme, vtlačíme do okrajů a přebytečné těsto odřízneme. Potom koláčový korpus v předehřáté troubě asi 10 minut zapečeme. Mezitím si připravíme tvarohovou náplň - tvaroh rozetřeme ze žloutky, přidáme opláchnuté rozinky a podle chuti citrónovou šťávu a cukr. Nakonec lehce vmícháme tuhý sníh z bílků. Touto tvarohovou směsí naplníme předpečený korpus a dáme ho znovu dopéct do trouby.
Praktické poznámky:
Nemáme-li s pečením tohoto koláče zkušenosti, připravíme si tvarohovou náplň radši předem, abychom mohli korpus plnit hned po prvních 10 minutách zapečení. Zůstane-li nám kousek těsta, můžeme ho znovu rozválet a vykrojit z něj tvary, kterými ozdobíme povrch tvarohové náplně. Koláč bude samozřejmě na pohled zajímavější.

?

Názory čtenárů

Výborný, moc nám chutnal!
Zu dne 6.1.2012 11:52:55
Do tvarohových náplní přidávám 2 až 3 lžíce vanilkového pudinkového prášku. Myslím, že se může do této náplně také vyzkoušet.
Martina dne 17.5.2006
piskot z tvarohu byl velice vinikajici a velmi chutny
mjikju bhgyty dne 15.9.2004
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".