Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Opečené řízky (indický recept)
(kni)
recept číslo: 739
pimaso.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

12 skopových nebo vepřových řízků
4 papričky chilli
1 zelená paprika
1 lžička mletého černého pepře
2 hřebíčky
7 cl hustého bílého jogurtu
1/2 lžičky soli
70 g tuku
1/2 lžičky mleté skořice
3 bobkové listy

 

Postup

Řízky opláchneme a dobře osušíme. Naklepáváme je tupou hranou kuchyňského nože podélně a napříč, dokud nejsou ploché a měkké. Jogurt smícháme s rozdrcenými papričkami chilli, nasekanou zelenou paprikou, černým pepřem, mletými hřebíčky a solí. Směs vetřeme do masa a marinujeme 5 až 6 hodin. V těžké pánvi nahřejeme tuk. Přidáme bobkové listy a skořici a na jednu minutu snížíme co nejvíce teplotu. Pánví přitom několikrát důkladně zatřepeme. Teplotu zvýšíme na maximum a vkládáme řízky. Rychle je opečeme po obou stranách. Když jsou řízky hotovy a marináda vyschlá, rychle je podáváme. Sluší jim samozřejmě zeleninová obloha a jako příloha rýže či chléb. Ozdobit a chuťově osvěžit lze zavařenými jeřabinami. ?

Názory čtenárů

Indovia jedia hovadzie....indicki krestania ho jedia (hlavne Goa, ale aj inde). Len hinduisti ho nejedia :) Bravcove jedia, ale pomenej, len z volne sa potulujucich prasiatok, ktore sa krmia vselicim (odpadkami), preto to nie je az tak rozsirene maso v Indii.
www.ssalonis2.blogspot.com dne 7.11.2011 05:06:31
Recept nevypada spatne... Ale pan nebo pani v prvnim prispevku se spletl. Indove nejedi HOVEZI, krava je u nich posvatne zvire. Veprove maso si odpiraji muslimove. A to jsem ve svete jen 2 roky ;)
K dne 27.3.2011 11:40:24
To je to samy,uz jste nekdo videl Inda jist veprovy?Ja jeste ne a to jsem ve svete uz 40 let.
""B"" dne 24.11.2002
Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".