Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Ostré kuřecí maso po mexicku
(cas)
recept číslo: 3171
oskurm.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

4 ks kuřecích prsou
1 konzerva sekaných rajčat
1 cibule
2 stroužky česneku
4 lžíce vlašských ořechů
2 papriky (zelená a červená)
2 chilli papričky
120 g sýra typu Gouda
2 lžíce bílého vinného octa
2 lžíce oleje
100 ml kuřecího vývaru
sůl
tabasco
kayenský pepř
 

Postup

Cibuli a česnek oloupeme a hrubě pokrájíme. Obojí spolu se sekanými rajčaty a vlašskými ořechy rozmixujeme.Z paprik a chilli papriček odstraníme semínka. Papriky pokrájíme na proužky, chilli papričky pokrájíme velmi jemně. Kuřecí prsa opláchneme a osušíme. Nekrájíme, budou se připravovat v celku.

Na hlubší a větší pánvi rozpálíme olej a kuřecí prsa na něm po všech stranách rychle opečeme. Vyjmeme, dáme stranou, udržujeme v teple. Na pánvi restujeme asi 3 minuty pokrájené papriky a chilli papričky, potom přilijeme rozmixovanou rajčatovou směs. Lehce promícháme, asi 5 minut společně podusíme. Potom přilijeme vývar a vinný ocet, zastříkneme tabascem, osolíme a přidáme kayenský pepř. Navrch směsi položíme opečená kuřecí prsa, pánev zakryjeme pokličkou a povaříme asi 15 minut.

Mezitím si nastrouháme sýr na okurkovém struhadle a posypeme jím maso. Pánev stáhneme z plotny, ale necháme přikrytou pokličkou, aby se sýr roztavil. Trvá to asi 5 minut.

Vhodnou přílohou je rýže a čerstvá zelenina podle sezóny.

Poznámka: Ostrost receptu je třeba si přizpůsobit podle své chuti. Záleží jak na ostrosti a množství chilli papriček, tak i na množství použitého tabasca.

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".