Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Čtvercové koláče
(kni)
recept číslo: 2507
ss.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit

Suroviny

900 g lístkového těsta (zmraženého v plátcích)
1 vejce
1 balíček vanilkového pudinku
40 g cukru
500 ml mléka
čerstvé ovoce podle sezóny
 

Postup

12 plátků lístkového těsta necháme podle návodu na obalu rozmrazit. 6 plátků těsta rozložíme těsně vedle sebe na plech vyložený papírem na pečení a potřeme je bílkem. Zbývajících 6 plátků uprostřed vykrájíme kulatou formičkou, v každém plátku vzniknou 3 otvory. Tyto plátky položíme navrch na plátky bez otvorů a potřeme rozmíchaným žloutkem. Z vykrojených koleček můžeme udělat ozdoby různých tvarů, které po upečení použijeme jako doplnění ovoce. Plech vložíme do předehřáté trouby a pečeme asi 15 minut (případné ozdoby budou dříve).
Zatím si očistíme a podle potřeby nakrájíme ovoce, můžeme použít prakticky jakékoliv, jen se vyhneme ovoci, které po nakrájení hnědne (jablka, hrušky, banán). Začátkem léta jsou vhodné jahody, maliny či borůvky, můžeme přidat i kiwi, které osvěží nabídku svou zelenou barvou. Koncem léta přijdou na řadu broskve, švestky, ostružiny a třeba i hrozny.
Pudink si připravíme dle návodu na obalu a necháme vychladnout. Mícháme, aby se nevytvořil škraloup. Pudinkem plníme čtverce lístkového těsta, na to rozložíme vždy jeden druh ovoce. Pro slavnostnější příležitosti můžeme dozdobit mandlovými plátky, lístky meduňky či oříšky.

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".