Nabízíme


Počet přístupů

pocitadlo
Karlovarská roláda
(San)
recept číslo: 2413
ss.jpg
Boduj Posli recept emailem Vytiskni recept Názory Není dostupné, musíte se přihlásit
Funkce "Moje Recepty" je dostupná pouze zaregistrovaným uživatelům. Nápověda

Suroviny

750 g masa (plát připravený na roládu)
100 g anglické slaniny (tenké plátky)
100 g šunky
1 vejce
1 kyselá okurka
1 sardelka
80 g másla
trochu hladké mouky
 

Postup

Maso na roládu si necháme připravit u řezníka. Může být vepřové(z kýty), ale třeba i telecí hrudí (samozřejmě bez kostí). Maso dobře osušíme a rozprostřeme na pracovní desku. Osolíme a poklademe tenkými plátky slaniny (nemusí být nutně anglická) a šunky. Na to rozprostřeme míchaná vajíčka (již vychladlá). Okurku a sardelku jemně nakrájíme a posypeme na vajíčka.
Roládu co nejpevněji stočíme a ovážeme pevnou silnější nití. Chce to trochu zručnosti a cviku.
Takto připravenou roládu opečeme rychle po všech stranách na oleji, potom vložíme do pekáče, přidáme kousek másla a pečeme v troubě. Při pečení podléváme podle potřeby vývarem nebo vlahou vodou a roládu otáčíme, aby se propekla stejnoměrně ze všech stran. Po otočení vždy povrch rolády potřeme výpekem, aby krásně zčervenala. Roláda se peče zhruba jednu hodinu.
Po upečení roládu vyjmeme, necháme trochu zchladnout, odstraníme nitě a nakrájíme.
Výpek zaprášíme lžící mouky, promícháme, podle potřeby přidáme trochu vývaru a necháme provařit. Potom procedíme nebo rozmixujeme, aby vznikla hladká šťáva, kterou poléváme maso. Podáváme s bramborami.

Poznámka:
Sardelku můžeme vynechat nebo ji nahradit nasekanými kapary. Plát masa můžeme pro změnu tence potřít ještě před plněním rolády sardelovou pastou. Roládu lze podávat i studenou, vzhledem k tomu, že je velmi pěkná na řezu, může být také ozdobou studených masových mís.

Názory čtenárů

Váš názor:
Kontrolní kód* - třetí písmeno abecedy:
Podpis:


* Kontrolní kód je nutné zadat jako ochrana proti "spam robotům".